Matias Barck aloittanut valmennuspäällikkönä
8.5.2020 15:38 Uutiset / Seuran etusivu

Matias Barck aloittanut työt RNK:ssa

Matias Barck on aloittanut työt RNK:n valmennuspäällikkönä 1.5.2020.

Kauden 2020-2021 valmistelut ovat alkaneet täydellä höyryllä. Onneksi tukena ja perehdyttämässä tehtäviin ovat jääkiekon valmennupäällikkö Ville ja junioripäällikkö Tuomas kesäkuun puoleen väliin saakka. Uusia asioita on paljon ja niitä lähdetään selvittämään ja opettelemaan yksi kerrallaan. Ensimmäisenä työn alla on koko seuran urheilutoiminnanlinjauksen rakentaminen. Samaan aikaan valmistaudutaan joukkueiden harjoitustoiminnan käynnistymiseen koronaviruksesta aiheutuvien poikkeusolojen sallimissa rajoissa. Joukkueiden kausi-infot pyritään pitämään kesäkuun aikana. Valmentajien kontaktointi on myös työlistalla.

Joten ei siis muuta kuin kääritään hihat ja aletaan hommiin!

Matiaksen tavoittaa sähköpostitse matias.barck@rnk.fi / 044 5044004.


   
Lisää uutisia
Raision Nuorisokiekko Ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat