Kausi 2019-2020
15.8.2019 13:33 Uutiset / Seuran etusivu

Kausi 2019-2020 käynnistyy!

Elokuu on jo puolivälissä ja seurassa sekä suurimmassa osassa joukkueita kausi 2019-2020 on pöyrähtänyt käyntiin.

RNK:n joukkueissa on tapahtunut joitain muutoksia viime kauteen verrattuna, kuten se, että tällä kaudella seurassa ei ole taito- ja muodostelmaluistelijoita. Laji säilytettiin kuitenkin seuran urheilumuotona, joten tulevaisuudessa tähän tulee panostaa, jotta saamme uusia harrastajia seuraan.

Jääkiekon puolella seuraavilla ikäryhmillä on joukkueet kasassa:
 • Hoci (II div.)
 • A-nuoret
 • D1-06
 • D2-07
 • E1-08
 • E2-09
 • F1-10
 • F2-korttelikiekko
Ringeten puolelta löytyy seuraavat joukkueet:
 • SM
 • B-nuoret
 • E-juniorit
 • F-juniorit


Harrastejoukkueista aktiivisia ovat ringeten Ladyt ja jääkiekon Easy hockey, Legendat, Herrat ja HC Turha vaiva.

Luistelu-, kiekko- ja ringettekouluun toivotetaan tervetulleiksi kaikki uudet innokkaat harrastajat. Ilmoittautumiset kaudelle 2019-2020 on nyt avattu, joten varmista paikkasi ryhmässä!

Maanantaisin pyörii seuran taito-, teho- ja maalivahtijäät. Pelitällejä, turnauksia, liikuntakerhoja ja muita tapahtumia suunnitellaan kovaa vauhtia, joten työntäyteinen kausi jälleen tulossa!

Seuran puolella on tapahtunut muitakin muutoksia. Olemme kehittäneet seuran hallintoa ja sen toimintaa. Suurin muutos lienee se, että IT-järjestelmät on harmonisoitu, joka säästää toivon mukaan kaikkien aikaa ja hermoja, kun toiminta painottuu vain yhteen järjestelmään. Toki uusien asioiden ja toimintatapojen opetteluun menee aikaa, mutta uskon, että tämän on suuri parannus aikaisempaan.

Paljon on viime kauden jälkeen ja kesän aikana tehty, mutta aina on myös parantamisen varaa. Tiedän, että hyvällä yhteishengellä ja positiivisen ajattelun kautta saamme vietyä asioita eteenpäin ja kehitettyä seuran toimintaa. Odotan innolla, mitä kaikkea tuleva kausi tuo taas tullessaan.

Haluan toivottaa uudet jäsenet ja harrastajat tervetulleiksi RNK:n sinikeltaiseen perheeseen ja menestystä kaikille joukkueille kaudella 2019-2020.

Nähdään hallilla!

Laura Kontto
Toiminnanjohtaja
Raision Nuorisokiekko ry


   
Lisää uutisia
Raision Nuorisokiekko Ry
«  Helmikuu   »
Kategoriat